W Gimnazjum Filmowym działa zespół psychologiczno-pedagogiczny. Specjalnie dobrana grupa pedagogów zajmuje się opieką psychologiczno-pedagogiczną nad uczniami, wsparciem merytorycznym nauczycieli oraz współpracą z rodzicami w procesie edukacyjno-wychowawczym.

Swoje zadania realizuje poprzez:

Koordynacje programu wychowawczego, realizacje programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych, prowadzenie zespołów wychowawczych i rady rodziców. Ważnym celem działalności zespołu jest również wsparcie społeczności szkolnej w budowaniu konstruktywnego życia społecznego szkoły oraz pomoc psychologiczna w sytuacjach trudnych.

W każdy poniedziałek między godziną 10 a 12 zespół spotyka się na zebraniach merytorycznych. Celem spotkań jest zapewnienie spójnego i odpowiedniego wsparcia uczniów i szkoły.

Skład zespołu i zakres działania:

Anna Pejas

Opieka nad tworzeniem środowiska szkolnego wolnego od używek, działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym. Prowadzenie edukacji, warsztatów i zajęć profilaktycznych, współpraca z rodzicami, szkolenie nauczycieli, współpraca z radą rodziców. Prowadzenie grupy X- uczniowie zaangażowani w działania profilaktyczne.

Filip  Faliszewski

Opieka nad uczniami w obszarze motywacji i organizacji nauki ze szczególnym uwzględnieniem klas maturalnych, prowadzenie zajęć w małych grupach, monitoring dokumentacji psychologiczno-pedagogicznej uczniów liceum.

Konrad Nowak

Koordynacja pracy wychowawczej w gimnazjum, prowadzenie zajęć rozwojowych- indywidualnie i grupowo z uczniami gimnazjum, prowadzenie małych grup dla uczniów z trudnościami społecznymi, monitoring dokumentacji psychologiczno-pedagogicznej uczniów gimnazjum, wspieranie działalności samorządu szkolnego oraz współpraca z radą rodziców.

Każdego dnia, obecna jest w szkole osoba z zespołu psychologiczno-pedagogicznego, gotowa służyć pomocą

Konrad Nowak 8:15-13:00

10-12:00 zebranie zespołu