Warszawska Szkoła Filmowa i Kino Elektronik zapraszają na pokaz specjalny filmu "SKARB DOMEYKI" w reżyserii Marcina Grochowskiego. W głównej roli wystąpiła Sylwia Skrzypczak z Warszawskiej Szkoły Filmowej, a autorem zdjęć jest Mateusz Wyszogrodzki, absolwent Liceum Filmowego.

Dwójka studentów podróżuje po świecie śladami polskiego geologa Ignacego Domeyki w poszukiwaniu tytułowego skarbu. W wyprawie pomaga im niezwykłe znalezisko: XIII Księga Pana Tadeusza, pióra Domeyki. Tak zaczyna się film „Skarb Domeyki” zrealizowany przez młodzież zrzeszoną w Telewizji Szkolnej IgnaśTV w CXXII LO im. I. Domeyki, w ramach Międzynarodowej Kampanii Domeyko & Wagner - Dziedzictwo (www.domeyko-wagner.org). W ramach zdjęć ekipa przemierzyła ponad 30 tys. km. Dotarła m.in do najsuchszej pustyni świata - Atacamie w Chile, kręciła ujęcia z pokładu awionetki, lecąc nad Oceanem Spokojnym, a także na Uniwersytecie Jagiellońskim, w zaułkach paryskich ulic i w murach Uniwersytetu i Klasztoru w Wilnie. W głównych rolach wystąpili Kamil Wodka (WSFiT w Łodzi) i Sylwia Skrzypczak z Warszawskiej Szkoły Filmowej, a za zdjęcia odpowiedzialny był Mateusz Wyszogrodzki, absolwent Liceum Filmowego.

16 czerwca (sobota) godzina 18.00 Kino Elektronik
wstęp wolny