Rusza Kino Elektronik: cykl bezpłatnych projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży !

18 kwietnia rozpocznie się nasz sobotni cykl filmowy „Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego” w kinie Elektronik.

Kultowe niegdyś kino po 11 latach zapomnienia wraca wreszcie na kulturalną mapę Warszawy. W pełni zmodernizowane i przystosowane do współczesnych standardów zachowało swój oryginalny klimat. Oficjalne, uroczyste otwarcie odnowionej przestrzeni planujemy na 30 maja.  Jedną z atrakcji "wokół" otwarcia będzie rozpoczynający się właśnie cykl bezpłatnych projekcji filmowych pt. „Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego”. Pierwsza  projekcja odbędzie się już 18 kwietnia, o godzinie 14.00. Zaprezentujemy Wam film „W pustyni i w puszczy” z 1973 roku, w reżyserii Władysława Ślesickiego (Prod. Studio Filmowe Kadr).

Cykl trwać będzie przez 5 kolejnych sobót,  aż do uroczystego otwarcia Kina. Elektronik zaprasza wszystkich chętnych.

- Chcemy powrócić do klasyki kina młodzieżowego.  W dzisiejszych czasach ten gatunek filmowy nie jest już tak popularny, jak dawnej, gdy kino Elektronik przeżywało lata swojej świetności. – mówi Maciej Ślesicki, reżyser i Kanclerz naszej szkoły, pomysłodawca przywrócenia stolicy kina Elektronik. - Lata temu właśnie w tym miejscu organizowane były filmowe poranki dla dzieci i chcielibyśmy do tej tradycji powrócić.

Szczegółowy program cyklu „Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego” już niebawem na naszej stronie!

Zapraszamy na pierwszą projekcję- 18 kwietnia, sobota, godzina 14.00.
"W pustyni i w Puszczy". Więcej o filmie tutaj.