Na Spotkaniu z Filmem Dokumentalnym gościliśmy 180 uczniów klas szóstych czterech szkół podstawowych z  Żoliborza i Bielan.

"Mały maratończyk" wywołuje emocje. Chłopiec w wieku 4 lat miał na koncie kilka maratonów. Możliwość rozwoju niebywałego talentu i niezwykłe szczęście zostają bohaterowi zabrane odkąd obrońcy praw dziecka rozpętują wojnę z trenerem i ojczymem chłopca. Dorośli decydują o życiu dziecka manipulując opinią publiczną, faktami i emocjami.
Do dyskusji po filmie zaprosiłam dwoje nauczycieli- maratończyków: Dorotę Konczał z SP 187 i Radosława Gromka z SP 267. Mówili o swojej potrzebie biegania, o trudnych momentach podczas biegu długodystansowego, kiedy pojawia się myśl by zrezygnować z dalszego wysiłku, o objawach zmęczenia/wyczerpania po biegu i szybkiej regeneracji. Wspomnieli o tym, że dorosły zna swój organizm, może przygotować strategię biegu, jest świadomy swoich ograniczeń i ambicji. Dziecko może mieć z tym problem.

W dyskusji wziął udział jeden z ojców, który biega ze swoimi dziećmi. Mówił o tym, że dorośli zaszczepiają i rozwijają w swoich dzieciach pasję i biorą za nie odpowiedzialność.
Prawa dziecka przypomnieli Maja Ohst i Kuba Radziejewski z Gimnazjum Filmowego.

Konkurs z nagrodami poprowadził w języku angielskim i hiszpańskim Eduardo Touzon.
Nagrodami były kalendarze z pracami plastycznymi uczniów z Gimnazjum Filmowego.