22 czerwca w kinie Elektronik odbył się pierwszy Festiwal Filmowy Liceum i Gimnazjum Filmowego. Zorganizowaliśmy go, aby ukazać szerokiej publiczności, jak niesamowite rzeczy mogą stworzyć zdolni, kreatywni i pracowici młodzi ludzie przy wsparciu naszych nauczycieli- profesjonalnych filmowców. Oprócz przeglądu najlepszych filmów odbyły się także występy aktorskie i wręczenie stypendiów na bezpłatną naukę w nadchodzącym roku szkolnym. Rekord frekwencji sali nowego „Elektronika” został pobity! Wszystkie fotele były zajęte, a Ci, dla których nie starczyło miejsc siedzieli na podłodze.

Festiwal rozpoczął się przemówieniem Dyrektora Liceum Filmowego Piotra Łukomskiego, który przedstawił nową Dyrektor Gimnazjum Jolantę Knap. Potem na scenę dołączyli Maciej Ślesicki i Bogusław Linda. Wypowiedział się także Marek Brodzki i Andrzej Wolf, który pojawił się na uroczystości mimo ciężkiej kontuzji, której doznał na planie filmowym. Po przemówieniach rozpoczęły się projekcje. Reakcje publiczności były niezwykle żywiołowe, a  każda produkcja nagradzana była gromkimi brawami.

Po zakończeniu pokazów parę słów wygłosił ponownie Maciej Ślesicki i razem z Bogusławem Lindą wręczyli stypendia na rok bezpłatnej nauki w zespole szkół filmowych. Stypendia były nagrodami w konkursie pt. „Łowimy Talenty”, który polegał na nakręceniu krótkiego filmu przedstawiającego współczesnego Superbohatera. Każdy z uczestników wybierał postać, którą ceni, która go pasjonuje,  jest jego autorytetem  i w swojej krótkiej produkcji uzasadniał swój wybór.

Stypendium na rok nauki w Gimnazjum Filmowym zdobył Rafał Figiel za wzruszający film, w którym opowiada o Supermocach swojej Mamy. Stypendium do Liceum otrzymała Edyta Bełza, która w swoim filmie twierdzi, że każdy może być Superbohaterem dla kogoś innego. Aleksandra Sawicz wygrała stypendium do Filmowego Studium Policealnego. Film, którym pokonała konkurencje opowiada o „zwyczajnym” człowieku, pasjonacie, który jest dla autorki realnym Superbohaterem.

Po przerwie i rozmowach we foyer kina na scenie pojawiła się uczennica Liceum Filmowego Olga Zaręba- zwyciężczyni tegorocznego Konkursu Piosenki Frankofońskiej. Odbyły się także pokazy aktorskie przygotowane przez uczniów Liceum i nauczycieli- Bartłomieja Nowosielskiego i Daniela Misiewicza. Przedstawienie również wywołało duży entuzjazm widowni.

Frekwencja i reakcje publiczności, świetne przygotowanie uczniów, wysoki poziom filmów i pokazów aktorskich utwierdził nas w przekonaniu, że warto było zorganizować ten festiwal i w przyszłym roku postaramy się jeszcze urozmaicić jego program.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za uwagę, brawa i słowa uznania! Do zobaczenia na kolejnym Festiwalu Filmowym w kinie Elektronik!