5 marca odbył się dzień otwarty kompleksu szkół filmowych: Liceum Filmowego, Gimnazjum Filmowego i nowo powstałego Liceum Kreacji Gier Wideo.

"W szkole najważniejsi są ludzie, zarówno ci, którzy nauczają, jak i ci którzy się uczą. Zasadą naczelną współpracy jest wzajemny szacunek".

Na spotkaniu z kandydatami i ich rodzicami dyrektor Jolanta Knap przedstawiła nauczycieli, opowiedziała o filmowym profilu gimnazjum oraz o ambicji tworzenia dobrej szkoły ogólnokształcącej.
Kandydaci mogli zobaczyć sale lekcyjne, porozmawiać z nauczycielami, wysłuchać ich relacji i zobaczyć przygotowane przez uczniów i profesorów prezentacje.
Pedagog szkolna, która tego dnia nie mogła wziąć udziału w Dniu Otwartym, zostawiła wiadomość video.

Po części oficjalnej rozpoczęły się warsztaty filmowe, aktorskie i zwiedzanie kampusu Uczelni.

Po warsztatach i zwiedzaniu kampusu odbył się spektakl klas II Liceum Filmowego pt. "Romeo i Julia. 6 bardzo intensywnych dni".

Na kolejny dzień otwarty zapraszamy już 9 kwietnia. Do zobaczenia!