Kolejna maskotka odwiedziła Gimnazjum Filmowe i niebawem rusza dalej w świat.

Udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ coraz bardziej nas bawi.
Eduardo Touzon - nauczyciel hiszpańskiego był wyraźnie wzruszony, gdy zobaczył maskotkę z Hiszpanii. Towarzyszy jej jak każdej innej maskotce z projektu dziennik podróży.
Włochata, ciemno-ruda,  z sympatycznym pyskiem. Przebyła około 4 000 km. Razem z nami przemierzy kilka kilometrów po Warszawie i wyruszy w kolejną podróż.

W ramach rozpoczętej w grudniu 2015 r. współpracy ze szkołami we Włoszech, Hiszpanii i Francji w ostatnich dniach gościliśmy w Gimnazjum Filmowym maskotkę z Paryża.

Maskotka z Francji spędziła z naszą klasą dwa tygodnie. Przyjechała w paczce ze swoim dziennikiem podróży. Uczniowie z Paryża rozpisali się strasznie- aż trzy strony po hiszpańsku.  Maskotka spędziła weekend z Olą, oglądała z nami "Małego maratończyka" podczas spotkania z filmem dokumentalnym, zawędrowała do domu Filipa. Dziś rusza w dalszą drogę po Europie. A my czekamy teraz na maskotkę z Hiszpanii.

W grudniu 2015 r. rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami we Włoszech, Hiszpanii i Francji. Wykonana przez Olę maskotka o imieniu Estefano, z zapisaną po hiszpańsku pierwszą stroną "Dziennika podróży", wyruszyła w drogę. W pierwszej kolejności odwiedzi Francję.