15 października odbyło się pasowanie na ucznia Gimnazjum Filmowego. Obecna była Pani Dyrektor, Wychowawczyni klasy I, uczniowie oraz zaproszeni goście.

Po krótkim przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie kolejno opowiadali o sobie, swoich pasjach i o powodach, dla których znaleźli się właśnie w Gimnazjum Filmowym. Odbyła się także projekcja wspólnie stworzonego przez klasę filmu.

„Pasowanie na ucznia powinno być ważnym wydarzeniem, dużym przeżyciem, pokonaniem pewnego kolejnego w życiu progu, etapu. Razem z wychowawczynią klasy panią Joanną Knap zaproponowałyśmy uczniom formę autoprezentacji oraz wspólną realizację filmu, by sprawdzić się sam na sam ze sobą jak i w ekipie.  Maja, Sonia, Zosia, Maks, Kuba, Filip oraz Rafał przeszli tę próbę pomyślnie.”

Gratulujemy i witamy w naszym kompleksie szkół filmowych!