Uczennica naszego Liceum, Olga Zaręba zdobyła I nagrodę w 2. Edycji Konkursu Piosenki Frankofońskiej!

Konkurs odbył się 16 czerwca 2015 w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego.

Jest to wydarzenie adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz tegorocznych absolwentów z Warszawy i okręgu podwarszawskiego. Impreza ma celu propagowanie języka francuskiego, zainteresowanie uczniów kulturą krajów frankofońskich, pogłębianie umiejętności językowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Każdy uczestnik zaprezentował wybraną przez siebie piosenkę w języku francuskim.

​Jury przy ocenie brało pod uwagę interpretację utworu, dobór repertuaru, poprawność językową, muzykalność, oraz ogólny wyraz artystyczny.

Organizatorkami Konkursu są Dorota Szymanowska – Luber i Anna Bogdańska.

Gratulujemy!

Piosenkę, którą Olga zwyciężyła konkurs będziecie mogli usłyszeć  22 czerwca, w poniedziałek podczas Festiwalu Filmowego Liceum i Gimnazjum Filmowego w Kinie Elektronik!