Kino Elektronik serdecznie zaprasza! 

Kalendarz projekcji:

18 kwietnia, godzina 14.00- W Pustyni i w puszczy

25 kwietnia, godzina 11.00- Akademia Pana Kleksa, część I

02 maja, godzina 11.00- Akademia Pana Kleksa, część II

09 maja, godzina 10.00- Szczęśliwe Dni Muminków

16 maja, godzina 11.00- Sposób na wakacje Bolka i Lolka

23 maja, godzina 11.00- Piotruś i WilkO cyklu „Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego”.

Kultowe niegdyś kino Elektronik po wielu latach zapomnienia wraca wreszcie na kulturalną mapę Warszawy. W pełni zmodernizowane i przystosowane do współczesnych standardów zachowało swój oryginalny klimat. Oficjalne, uroczyste otwarcie odnowionej przestrzeni planowane jest na drugą połowę maja.  Jedną z atrakcji "wokół" otwarcia jest cykl bezpłatnych projekcji filmowych pt. „Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego”. Pierwsza  projekcja odbyła się 18 kwietnia. Zaprezentowaliśmy film „W pustyni i w puszczy” z 1973 roku, w reżyserii Władysława Ślesickiego (Prod. Studio Filmowe Kadr).

Cykl trwać będzie przez  kilka kolejnych sobót,  aż do uroczystego otwarcia Kina. Elektronik zaprasza wszystkich chętnych.

- Chcemy powrócić do klasyki kina młodzieżowego.  W dzisiejszych czasach ten gatunek filmowy nie jest już tak popularny, jak dawnej, gdy kino Elektronik przeżywało lata swojej świetności. – mówi Maciej Ślesicki, reżyser i Kanclerz naszej szkoły, pomysłodawca przywrócenia stolicy kina Elektronik. - Lata temu właśnie w tym miejscu organizowane były filmowe poranki dla dzieci i chcielibyśmy do tej tradycji powrócić.

 

Kino Elektronik

ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa.

(Wejście od strony Liceum Filmowego)

Wstęp wolny

Feedback