OFERTA EDUKACYJNA

Nauczanie i wychowanie w szkole realizujemy według przygotowanych przez siebie programów. Jesteśmy kreatywną, innowacyjną i nowoczesną szkołą. Naszym atutem jest indywidualne podejście do każdego ucznia. Stawiamy na współpracę i otwartość oraz indywidualny sukces naszych podopiecznych.

W naszej szkole pracują profesjonaliści i pasjonaci. Wszyscy nauczyciele posiadają wysokie kompetencje zawodowe. Zajęcia z dziedziny filmu prowadzą wykładowcy, którzy są praktykami związanymi z rynkiem kultury i branżą filmową.

Realizujemy rozszerzoną podstawę programową w zakresie języka polskiego, matematyki, historii oraz języka angielskiego wzbogaconą o przedmioty z zakresu edukacji FILMOWO-KULTURALNEJ. W klasie 1-ej proponujemy warsztaty kreatywności oraz zajęcia obejmujące plastykę, sztukę i film.  W klasie 2-iej – warsztaty kreatywności oraz plastykę, fotografię i film. W klasie 3-iej – warsztaty kreatywności oraz warsztat filmu fabularnego i warsztat filmu dokumentalnego.

Nasza oferta to także wyjścia do kin i teatrów, współpraca ze szkołami europejskimi, uczestnictwo w inicjatywach filmowych i castingach.

Proponujemy następujące zajęcia dodatkowe:

- Klub filmowy
- Koło aktorskie
- Plastyka i sztuka
- Podstawy malarstwa
- Mała filmówka
- Fakultet matematyczny
- Fakultet polonistyczny
- Język włoski
- Wyjazdy integracyjne
- Wyjazdy plenerowe (obóz filmowy)
- Przygotowanie do konkursów kuratoryjnych
- Wolontariat
- Noce filmowe

Czesne w Gimnazjum Filmowym dla pierwszych klas, od nowego roku szkolnego będzie wynosiło:
12 500 zł rocznie (płatne w 10 miesięcznych ratach po 1250 zł).