7 grudnia, o godzinie 19:30 odbył się finałowy pokaz w ramach projektu „TRudne tematy. ALE BYM CIĘ WYSTAWIŁA W ATM-ie”. Spektakl uczniów Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej był swoistym manifestem teatru jakiego oczekują i potrzebują młodzi twórcy. Swą postawą i zaangażowaniem  przedstawili refleksje na temat kondycji współczesnej sztuki i kierunku w jakim zmierza jej forma. Młodzi aktorzy zbudowali swych bohaterów w oparciu o własne przeżycia przetworzone poprzez łączącą ich codzienność. W projekcie wzięły udział także inne szkoły: XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego i Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Sowińskiego.

Trudne Tematy?

Fundacja Generacja TR Warszawa zaprasza nauczycieli i pedagogów z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach pedagogiczno-teatralnych TRudne tematy. Cykl warsztatów dla nauczycieli w ramach drugiej części projektu.
Projekt zakłada organizację cyklu warsztatów prowadzonych metodami pedagogiki teatru, skupiających się wokół problematyki poruszanej w spektaklach repertuarowych TR Warszawa. Warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru z nauczycielami będą rodzajem laboratorium, podczas którego zostaną wypracowane niestandardowe modele pracy w oparciu o techniki teatralne. Projekt zwieńczą warsztaty dla młodzieży odbywające się w szkołach, przeprowadzone przez nauczycieli pod okiem pedagoga teatru, w których wykorzystane zostaną nabyte umiejętności i poznane techniki.
Program TRudne tematy jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia przestrzeni do twórczego dialogu między osobami zajmującymi się edukacją – tą prowadzoną w szkołach i instytucjach kultury, a młodzieżą. Projekt skierowany do nauczycieli ma na celu przybliżenie specyfiki teatru współczesnego, zachęcanie do korzystania z jego oferty repertuarowej i angażowanie się w różnorodne projekty edukacyjne prowadzone przez instytucje kultury.

Czym jest TR Warszawa?

Rok 2017 to początek transformacji TR Warszawa, której celem jest umożliwienie i ułatwienie większego dostępu do przedstawień TR Warszawa szerokiej publiczności: widzom wiernym od lat i tym, którzy nas jeszcze nie znają. Od lutego 2017 roku teatr gra stale w trzech przestrzeniach: na dużej scenie i w sali warsztatowej w siedzibie przy ul. Marszałkowskiej 8 oraz na nowej, dodatkowej scenie w hali ATM Studio, mieszczącej się przy ul. Wał Miedzeszyński 384.

Na publiczność czeka tam w pełni wyposażona sala teatralna z widownią na ponad 300 miejsc, sala edukacyjna, funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń foyer oraz parking. Na nowej scenie TR Warszawa w ATM Studio będzie można obejrzeć zarówno głośne spektakle z repertuaru TR, jak i nowe produkcje. Od lutego gramy częściej, mamy więcej miejsc na widowni w dwóch lokalizacjach i jesteśmy po dwóch stronach Wisły. A to dopiero początek zmian. Kolejne etapy transformacji to zakończenie prac nad projektem naszego nowego budynku, rozwój programu i start budowy nowej siedziby TR Warszawa na Placu Defilad.
Projekt „TRudne tematy" dofinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy realizowany jest przez Fundację „Generacja TR Warszawa". Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Pedagogów Teatru i TR Warszawa.

Źródła: