MAZOWIECKIE CENTRUM KULTURY MEDIALNEJ KINO ELEKTRONIK ZAPRASZA W DNIACH 30 I 31 STYCZNIA

NA BAJKOWY WEEKEND Z PANEM KLEKSEM

Bajkowy świat Jana Brzechwy w filmie Akademia Pana Kleksa i spektaklu muzycznym inspirowanym piosenkami Andrzeja Korzyńskiego Nutki Pana Kleksa.

Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na specjalny pokaz filmu po rekonstrukcji cyfrowej Akademia Pana Kleksa  oraz przedstawienie muzyczne Nutki Pana Kleksa,w reżyserii Anny Seniuk.

Film Akademia Pana Kleksa w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego miał swoją premierę 30 stycznia, ponad 30 lat temu. 30 stycznia 2016r. bohater Jana Brzechwy ponownie zagości na ekranie. Dla najmłodszych film będzie niezwykłą przygodą, a dla rodziców wspomnieniem z dzieciństwa. Gośćmi specjalnymi pokazu filmowego będą reżyser Krzysztof Gradowski i odtwórca jednej z ról Mariusz Lipiński.

Następnego dnia pokażemy spektakl muzyczny Nutki Pana Kleksa, inspirowany muzyką filmową Andrzeja Korzyńskiego. Spektakl przeniesie najmłodszych widzów w bajkowy świat Jana Brzechwy. Ciągła zabawa, tańce i nutki, czyli to co bawi i wzrusza.

Aktorzy, wprowadzając najmłodszych widzów w świat Brzechwy, wędrują po przeróżnych stylach muzycznych: klasyka, pop, reggae, blues, jazz i disco. Spektakl zaskakuje wyjątkowym i oszczędnym w formie rozwiązaniem scenograficznym. Najważniejsza jest tu wyobraźnia dziecka, to w niej ma się pojawić obraz.

A wszystko w interpretacji wyjątkowych aktorów i wokalistów Teatru Narodowego - Kingi Ilgner, Pauliny Korthals, Pawła Paprockiego i Kacpra Matuli. Aktorom towarzyszy zespół muzyczny na żywo, pod kierownictwem Andrzeja Perkmana, grający przeboje z kultowej Akademii Pana Kleksa w nowej, niekonwencjonalnej aranżacji.

Reżyserem spektaklu jest Anna Seniuk, wybitna polska aktorka i reżyserka przedstawień dla dzieci. W sposób sobie tylko właściwy stworzyła obraz, który zachwyca, inspiruje i ukazuje cudowny świat jednego z najwspanialszych  klasyków polskiej literatury dziecięcej, Jana Brzechwy.

Zapraszamy na bajkowy weekend z Panem Kleksem!

Oba wydarzenia odbędą się w naszym Kinie

30 stycznia 2016, g. 12.00 – pokaz filmu Akademia Pana Kleksa

31 stycznia 2016, g. 16.00 – spektakl muzyczny Nutki Pana Kleksa

bilety 20 zł na każde wydarzenie.