Gimnazjum Filmowe przyłączyło się do obchodów 100 - lecia przyłączenia dzielnicy Żoliborz do Warszawy. Z tej okazji Uczniowie nakręcili film, w którym rozmawiają z autorami niezwykłej książki. 

"Przypadek odgrywa w życiu ważną rolę. Zupełnym przypadkiem trafiłam wraz z Uczniami na ul. Sierpecką 6. Piękna 3- piętrowa kamienica z pięknym podwórkiem i pięknymi ludźmi pod każdym numerem mieszkania. Pamięć o dawnych lokatorach ocalili obecni. Książka "Nasz dom" przedstawia już nieżyjących mieszkańców kamienicy, a wśród nich prawdziwe emancypantki, wyzwolone, ambitne, zaangażowane kobiety 20-lecia międzywojennego.
Nasz film, który przygotowaliśmy na uroczystość 100-lecia przyłączenia Żoliborza do Warszawy, to zapis rozmowy z autorami książki: Janiną Kamińską i Jerzym Kamińskim."

Jolanta Knap, Dyrektor Gimnazjum Filmowego

17 marca o godzinie 13.00 w kinie Elektronik odbędzie się impreza artystyczna "Piękny Brzeg - Opowieści o Żoliborzu". Jednym z filmów, które będą wyświetlane podczas wydarzenia będzie film nakręcony przez uczniów Gimnazjum Filmowego. Zapraszamy do kina Elektronik!

Feedback